Przeprowadzka do nowej siedziby firmy to wyzwanie

Przeprowadzki do nowej siedziby

Przeprowadzka firmy wiąże się najczęściej z jej rozwojem i rozrostem. Nowe miejsce musi być zwykle większe lub położone w bardziej prestiżowym miejscu, aby wzbudzać szacunek wśród klientów. Zanim jednak firma zacznie funkcjonować pod nowym adresem, konieczna jest przeprowadzka i cała związana z nią logistyka.

Bezstresowa przeprowadzka firmy

Siedziba firmyNowa siedziba firmy to poważne zadanie i przeprowadzka, która powinna odbyć się jak najmniejszym kosztem jej sprawnego funkcjonowania. Dzięki temu firma nie straci potencjalnych klientów lub też nie będzie miała opóźnień w produkcji. Najlepszym rozwiązaniem jest zrealizowanie przeprowadzki po godzinach pracy lub w dzień wolny.

Nie zawsze jest to jednak wykonalne, w przeprowadzce biorą przecież zwykle udział pracownicy, którzy niechętnie przychodzą do pracy po godzinach. Jeśli przeniesienie firmy trzeba wykonać w godzinach jej funkcjonowania, należy podzielić wszystko na takie etapy, które będą najmniej uciążliwe dla pracy firmy jako całości. Istotną kwestią jest zabezpieczenie sprzętu, maszyn i urządzeń, szczególnie tych niezbędnych do pracy oraz kosztownych. Chodzi o to, by podczas przewożenia uniknąć niespodziewanych zdarzeń czy uszkodzeń sprzętu.

Przygotowania do przeprowadzki

Równie ważne jak dobre przygotowanie do przeprowadzki jest znalezienie sprawdzonej firmy transportowej. Powinien to być solidny i rzetelny wykonawca. Jeśli przeprowadzka ma odbyć się w Krakowie, warto wpisać w wyszukiwarkę internetową „przeprowadzki Kraków” i porównać oferty co najmniej kilku firm. Nie najlepszym pomysłem jest kierowanie się tylko i wyłącznie kryterium ceny. Może być ono całkowicie niemiarodajne, a podejrzanie tania firma może okazać się równie niesolidna.

Dobra firma transportowa powinna dysponować odpowiednim zapleczem transportowym i samochodami dostosowanymi do potrzeb danej przeprowadzki. Powinna też mieć wieloletnie doświadczenie i sprawdzonych pracowników, którzy służą fachową radą, pomocą i wsparciem w całej przeprowadzkowej logistyce. Poszukiwań firmy przewozowej nie warto pozostawiać na ostatnią chwilę – najlepiej umówić termin kilka tygodni wcześniej, bo wiele firm daje ciekawe rabaty za wcześniejszą rezerwację terminów – np. krakowska firma Krak, której strona znajduje się pod adresem: przeprowadzkikrak.pl. Przeprowadzka firmy to poważne i odpowiedzialne zadanie – musi być zaplanowane z wyprzedzeniem.