Ośrodki konferencyjne, wybór miejsca

Konferencje – jak wybrać miejsce?

Szkolenia i konferencje to nieodłączny element niemal każdej branży. Wraz ze wzrostem tego typu imprez rośnie również oferta ośrodków konferencyjnych, oferujących sprawna organizację konferencji. Z perspektywy organizatora najważniejsze podczas wyboru ośrodka są: lokalizacja, wyposażenie oraz dodatkowe atrakcje, które zapewnią uczestnikom wydarzenia odrobinę relaksu i wypoczynku.

Miejsca na konferencjeMiejsca na konferencje powstają w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Jest ich naprawdę sporo, jednak nie wszystkie spełniają wymagania i oczekiwania organizatorów.

Sala konferencyjna w centrum miasta, do której należy dowieźć zarówno własny sprzęt, jak i catering to rozwiązanie, które nie zawsze się sprawdzi. Dużo lepsze są ośrodki konferencyjne położone poza miastem, w ładnej okolicy. W tej kwestii najlepiej sprawdzają się polskie góry, których urok można odkrywać o każdej porze roku. Kto planuje organizacje konferencji, powinien przyjrzeć się temu, co oferuje Szczyrk – wbrew pozorom nie jest to jedynie prężnie działający ośrodek narciarski, bo jak mówi manager Hotelu Skalny (www.hotelskalnyszczyrk.pl) udział firmowych konferencji i eventów w całej wartości sprzedaży hotelu wciąż rośnie.

Plusy konferencji wyjazdowych

Konferencje w górach to rozwiązanie, które z pewnością spodoba się ich uczestnikom. Możliwość przyjazdu w ładne miejsce z pięknymi widokami od razu zmienia nastawienie do samego wydarzenia. Nawet jeśli tematyka będzie wyjątkowo nudna, zawsze można liczyć na ciekawy relaks po godzinach. Aby konferencja była udana, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów – czy sala konferencyjna jest duża i przygotowana na przyjęcie dużej liczby uczestników, czy jest wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, czy posiada zaplecze restauracyjne i hotelowe, które zwiększy komfort i wygodę uczestników. Sala konferencyjna powinna być wybierana z dokładnym sprawdzeniem właśnie takich kwestii. Tylko wtedy można mieć pewność, że impreza zostanie zorganizowana na naprawdę wysokim poziomie i pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.